Sergio Martinez

SERGIO MARTINEZ

  • Perkusista:SERGIO MARTINEZ
  • Wydarzenie:Al Di Meola Acoustic Trio
  • Kiedy:2 czerwca, 18:30
  • Lokalizacja:MCK w Bydgoszczy

Sergio Martinez urodził się w Madrycie, w Hiszpanii, dorastał w bardzo muzykalnej rodzinie i zaczął grać na perkusji w wieku 15 lat. Następnie studiował perkusję u wielu mistrzów, zgłębiając tajniki rytmizacji hinduskiej, afrykańskiej, latynowskiej i kubańskiej oraz samej klasyki.

Sergio zainteresował się muzyką flamenco i rozpoczął karierę zawodową w wieku 19 lat, towarzysząc czołowym artystom flamenco, koncertując i grając w najważniejszych salach koncertowych na świecie. Połączenie muzyki flamenco z nauką innych stylów spowodowało, że Sergio stał się
bardzo wszechstronnym perkusistą, który rozwinął swój głos jako muzyk towarzyszący wielu zespołom, jako muzyk sesykny oraz jako lider różnych zespołów i projektów – nagrywał i grał dla takich artystów jak Enrique Morente, Jose Merce, Diego el CIgala, Jorge Pardo, Jorge Drexler i wielu innych, towarzysząc także niektórym z najważniejszych tancerzy flamenco, takichjak Joaquin Cortes, Antonio Canales i komponując muzykę dla Baletu Narodowego
Hiszpanii.

W wieku 32 lat zdobył pełne stypendium w Berklee College of Music w 2010 roku, gdzie rozpoczął studia w Berklee Global Jazz Institute, którego dyrektorem artystycznym jest słynny panamski pianista jazzowy i kompozytor Danilo Perez.
Rozwinął bardzo interesujące brzmienie jako członek nagrodzonego Grammy zespołu perkusistki Terri Lyne Carrington oraz współpracując ze swoimi mentorami w programie, takimi jak Dave Liebman, Joe Lovano.

Wiedza Sergio na temat tradycji flamenco zaprowadziła go do nagrywania i współpracy z piosenkarzami takimi jak Paul Simon, pracując dla producentów takich jak Phil Ramone. Był nominowany w 2013 roku do nagrody Grammy za nagranie i koprodukcję „La ultima llave” Jose Merce z międzynarodowym producentem Javierem Limonem. Martínez wygrał pełne stypendium w Berklee College of Music w Walencji, gdzie studiuje Masters in Contemporary Performace. Jest asystentem dyrektora Global Jazz Institute w kampusie Berklee w Walencji. Sergio jest również asystentem w dziale Berklee Global Initiatives i jest częścią edukacyjnego programu wędrownego „Berklee w drodze”, w ramach którego rozwija bardzo interesującą i nowatorską pracę edukacyjną.

Udostępniam to

Comments are closed.