jonathan-moffett (1)

JONATHAN „SUGARFOOT” MOFFETT

  • Perkusista:JONATHAN „SUGARFOOT” MOFFETT
  • Wydarzenie:Jonathan Moffett Drums Show
  • Kiedy:4 czerwca, 19:00
  • Lokalizacja:MCK w Bydgoszczy

Jonathan Moffett Drums Show

(Michael Jackson, Madonna, Elton John, Lionel Richie)

Legendarny perkusista, który dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyczuciu „punktu” ugruntował swoją pozycję w rytmicznym świecie, stając się jednym z najbardziej cenionych i charakterystycznych współczesnych perkusistów. Od 1979 roku przez 30 lat współpracował z rodziną Jacksonów, w szczególności z Michaelem Jacksonem. Później pracował z innymi znanymi artystami i producentami, takimi jak Madonna, Janet Jackson, George Michael, Elton John, Stevie Wonder, Lionel Richie, Cameo, Quincy Jones, Kenny G. i wielu innych.

Był siłą napędową największych hitów Michaela Jacksona oraz współtrówrcą kultowych tras koncertowych tego artysty, takich jak Destiny, Triumph, Victory i HIStory, This Is It i Cirque’s Immortal World Tour. Po śmierci Michaela Jacksona, Moffett jeździł po całym świecie oddając cześć gwieździe popu w ramach Cirque du Soleil’s Michael Jackson: The Immortal World Tour. Trasa ta została uznana za jedną z najlepiej zarabiających tras wszech czasów z przychodem brutto w wysokości 360 milionów dolarów, obejmującym 501 występów w 157 miejscach w 28 krajach na całym świecie.

W ostatnich latach Jonathan wystąpił w filmie dokumentalnym Spike’a Lee „Michael Jackson’s Journey from Motown to Off the Wall”, a ostatnio współpracował z Quincy Jonesem w Westlake Studios, aby ponownie nagrać kilka największych hitów Michaela Jacksona do jego filmu dokumentalnego Netflix „Quincy”.

Obecnie pracuje zarówno nad autobiograficzną książką, jak i filmem dokumentalnym.

Udostępniam to

Comments are closed.