O festiwalu

Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION powstał z inspiracji perkusistami tworzącymi żywą, muzyczną tkankę miasta Bydgoszczy – dedykowany dla nich wszystkich, kreujących odważnie trendy w muzyce i zdobywających uznanie na świecie w każdym z muzycznych gatunków – od klasyki, poprzez jazz, rock, hip - hop aż po surową alternatywę.

Perkusiści / Perkusistki

Perkusiści / Perkusistki – podstawa każdej muzyki, niezbędny filar – rdzeń. Władcy, szamani i kreatorzy rytmu - najbliższej każdemu człowiekowi części jego natury, tętniącej w każdym obszarze życia… Zazwyczaj tak mocno zintegrowani z muzyką, że często niewidoczni, stali się głównymi bohaterami Festiwalu – indywidualnymi, wyjątkowymi kreatorami muzycznych opowieści i przewodnikami po magicznym świecie rytmu. To właśnie rytm jest siłą napędową świata, a jego moc jest dla nas nadal wielką tajemnicą, którą z każdą kolejną edycją, każdym festiwalowym spotkaniem, odkrywamy zupełnie na nowo.

17 edycja

Pierwsza edycja Festiwalu Drums Fusion wystartowała w 2007 roku. Od tego czasu Bydgoszcz na stałe wpisała się w światową mapę festiwali poświęconych perkusistom i idei rytmu - miejscem do którego chętnie wracają i w którym poszukują rytmicznych i muzycznych inspiracji najwięksi Mistrzowie.

Od tego czasu gościliśmy na naszym festiwalu przeszło 70. perkusistów, w tym także międzynarodowe ikony światowej muzyki m.in.: Cindy Blackman – Santana (Carlos Santana, Lenny Kravitz), Dave Lombardo (Slayer), Jojo Mayer, Stewart Copeland (The Police), Therry Bozzio (Frank Zappa), Benny Greb, Manu Katche (Sting), Trilok Gurtu (Jan Garbarek), Ian Paice (Deep Purple), John Beck, Tomasz Łosowski, Piotr Biskupski, Marcin Jahr, Łukasz Żyta, Pete Locket, David Friedman, Nippy Noya, Bernard Maseli, Zohar Fresco i inni.

Drums Fusion 2024

koncerty, warsztaty, pokazy, targi

Dni
0
Gości
0 +
Sceny
0