terterer

JAEGA MCKENNA-GORDON

  • Perkusista:JAEGA MCKENNA-GORDON
  • Koncert:Morcheeba
  • Kiedy:8 czerwca, 19:00
  • Lokalizacja:MCK w Bydgoszczy

Perkusista, muzyk sesyjny, syn wokalistki zespołu Morcheeba Skye Edwards oraz basisty Steve Gordona. Globalny zasięg Morcheeby jest imponujący. Ich charakterystyczne, schłodzone elektroniczno-organiczne brzmienie przekroczyło granice, odkąd zespół z Londynu stał się powszechnie znany. Jaega współpracował i współtworzyła takie projekty jak: Wu-Lu, Zaya, Greentea Peng Composer, Skye & Ross.

Morcheeba to angielski zespół elektroniczny założony w połowie lat 90. przez wokalistkę Skye Edwards oraz braci Paula i Rossa Godfreyów. Mieszają wpływy trip hopu, rocka, folk rocka i downtempo, a od 1995 roku wydali dziesięć regularnych albumów studyjnych, z których dwa dotarły do pierwszej dziesiątki w Wielkiej Brytanii. Edwards opuściła zespół w 2003 roku, po czym bracia korzystali z wielu wokalistów, zanim ponownie dołączyła w 2009 roku. Zespół rekrutuje dodatkowych członków do występów na żywo i międzynarodowych tras koncertowych.

W 2014 roku z zespołu zrezygnował Paul Godfrey. Edwards i Ross Godfrey utworzyli później Skye & Ross i wydali album pod własnym tytułem we wrześniu 2016 roku.

Udostępniam to

Comments are closed.