MAGRO

MAGRO

  • Perkusista:MAGRO
  • Wydarzenie:Bydgoszcz Berlin Beat / MAGRO
  • Kiedy:7 czerwca, 22:30
  • Lokalizacja:MCK w Bydgoszczy

W swojej muzyce berliński perkusista i producent MAGRO tworzy niezwykłą fuzję akustycznego jazzu i produkowanego Hip-Hopu/RnB. Jego projekt łączy wiele jego muzycznych wpływów, takich jak Herbie Hancock, J Dilla i Chris Dave.

Po tym, jak jego pierwszy album „Trippin” został wydany w 2021 roku i został nagrodzony „German Jazz Prize” (za „Debiutancki Album Roku”), Magro wydał swój kolejny album „II”. Na albumie wystąpili między innymi wschodząca piosenkarka RnB Leona Berlin i nowojorski wirtuoz fortepianu BIGYUKI.

Przez lata Magro współpracował z wieloma artystami jako perkusista i producent, w tym Wayne Snow, Kurt Rosenwinkel, The Rolling Stones Project i Stimulus. Ponadto był producentem wielu albumów i singli Leony Berlin – w tym „Wrong Lane (featuring Snoop Dogg)”, „Change” i „Leona Berlin”.

Trasy koncertowe i występy na międzynarodowych festiwalach, takich jak Jazzahead, Tremplin Jazz Avignon, Women in Music Festival Zambia i Havana World Music Festival wypromowały jego twórczość na całym świecie.

Na nowym albumie Magro „II” spotykają się pozornie przeciwstawne światy – przestrzenne jazzowe z hip-hopowymi bitami, nagrania na żywo mieszają się z abstrakcyjnymi syntezatorowymi produkcjami. Dla Magro album jest „emocjonalną migawką” tego, jak „muzyka z jazzowym podejściem” brzmi dla niego teraz.

Udostępniam to

Comments are closed.