Jon_Scott_2

JON SCOTT

  • Perkusista:JON SCOTT
  • Koncert:GoGo Penguin
  • Kiedy:5 czerwca, 21:00
  • LokalizacjaMCK w Bydgoszczy

Jon Scott większość czasu spędził w Londynie ugruntowując swoją reputację jednego z najbardziej kreatywnych i elastycznych perkusistów na brytyjskiej i europejskiej scenie jazzowej. Dzięki szerokiemu zakresowi wpływów stylistycznych i niespokojnemu pragnieniu ekspansji na nowe muzyczne terytoria, vjest stale poszukiwany jako muzyk sesyjny oraz członek składów grających trasy koncertowe.

Obecnie koncertuje na całym świecie z nominowanym do nagrody Mercury GoGo Penguin i legendą Ethio-Jazz Mulatu Astatke. Występował z renomowaną grupą Sons of Kemet Shabaki Hutchingsa, współprowadzi grupę Dice Factory z Tomem Challengerem i Tomem Farmerem, a obecnie współpracuje z wieloletnim muzycznym kolegą Michaelem Chillingworthem nad jego nowym projektem. Regularnie współpracuje z progresywnie nastawionymi pianistami Ivo Neame i Alexandrem Hawkinsem, a także starszymi przedstawicielami brytyjskiego jazzu, takimi jak Henry Lowther, Pete Hurt i Jim Mullen oraz legendarnym wokalistą z Los Angeles Dwightem Trible.

Jon spędził dziesięć lat jako perkusista nagrodzonego MOBO Kairos 4Tet i był członkiem londyńskich grup prowadzonych przez Jaspera Høiby, George’a Crowleya, Hannesa Rieplera, Rory’ego Simmonsa, Alicji Zawadzki i innych. Wystąpił na ponad 40 nagraniach jako muzyk sesyjnyc i współtwórca.

Udostępniam to

Perkusiści / Perkusistki

Drums Fusion 2024

Comments are closed.