DF03 - FRANK PARKER

FRANK PARKER

  • Perkusista:FRANK PARKER
  • Koncert:Michał Urbaniak - Organator
  • Kiedy:6 czerwca, 19:00
  • LokalizacjaMCK w Bydgoszczy

W 1991 roku wybrany najlepszym perkusistą jazzowym w ramach Programu Jazzowego Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki Illinois

Frank urodził się w Harley (Illinois), swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku pięciu lat. W 1991 roku został wybrany najlepszym perkusistą jazzowym w ramach Programu Jazzowego Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki Illinois. W tym samym roku otrzymał stypendium do Western Illinois University, które ukończył w 1995 roku uzyskując dyplom muzyka.

Artysta uczestniczył w dwóch nagraniach z jazzowym zespołem uniwersyteckim, które zostały nominowane do nagrody Grammy: Jazz At The Crossroads (Jazz na rozdrożu) (1992) i The Third Degree (Trzeci stopień) (1994).

W 1997 roku rozpoczął współpracę z Williamem Russo w ramach Chicago Jazz Ensemble, a także otrzymał zaproszenie do pracy z legendą muzyki R&B – Jerry „Iceman” Butler’em. Następnie dołączył do Orbert Davis Quartet i Patricia Barber Group. W 1999 roku Frank dołączył do Kurt Elling Quartet, z którym występował na arenie międzynarodowej przez pięć lat, zyskując nominację do nagrody Grammy za płytę Man In the Air. Frank Parker współpracował z takimi muzykami jak, m.in.: Jon Faddis, Randy Brecker, Roy Hargrove, Nicholas Payton, , John Patitucci. Frank Parker koncertował w USA, Ameryce Południowej, Kanadzie, Europie, Australii i Azji.

Muzyk pracuje także jako pedagog gry na perkusji na Uniwersytecie Columbia College. Mieszka w USA i Europie. Obecnie współpracuje z Michałem Urbaniakiem. Prowadzi również swój własny zespół – The Frank Parker Quartet. Oprócz koncertowania Frank spędza wiele czasu komponując, aranżując i produkując autorską muzykę. Jego kompozycje zawierają elementy różnych stylów muzycznych takich jak: jazz, funk, dance, pop, afro, latin, dance, i elektronicznych stylów muzycznych.

Udostępniam to

Comments are closed.