senrikawaguchi

SENRI KAWAGUCHI

  • Perkusistka:SENRI KAWAGUCHI
  • Koncert:Senri Kawaguchi ft. Felix Jazz Orchestra
  • Kiedy:3 czerwca, 19:30
  • LokalizacjaMCK w Bydgoszczy

Senri urodziła się na przedmieściach Nagoi w Japonii w 1997 roku. Zaczęła grać na perkusji w wieku 5 lat. W wieku 8 lat rozpoczęła naukę u Kozo Suganumy – słynnego mistrza perkusji. Senri otrzymała nagrody w konkursie „Rhythm & Drums Magazine” w 2007 roku i pojawiła się w kilku programach telewizyjnych.

W 2009 roku rozpoczęła występy na żywo i współpracowała z zespołem fusion „FRAGILE” i wydała swoje debiutanckie DVD „Horoscope”. W 2015 roku wystąpiła na festiwalu „Rock au Chateau” we Francji. W 2016 roku bwydała 3 płyty CD: KKK Core, kolaborację Kawaguchi, Kozo Sugunamy i Kaori Hirohary, nad którą pracowali od poprzedniego roku; Trick or Treat,n jej trzecią płytę jako część Kiyo*Sen, oraz Cider Hard and Sweet, współpracę z Philippe Saisse i basistą Armandem Sabal-Lecco.

Przez cały 2017 rok brała udział w wydarzeniach promujących 50-lecie Yamaha Drum, których zwieńczeniem był koncert na scenie z Dave’em Wecklem, Stevem Gaddem i Akirą Jimbo. Artyści, z którymi współpracowała w 2017 roku, to między innymi Bootsy Collins przy jego płycie World Wide Funk, która została wydana w październiku 2017 roku oraz Jan Erling Holberg, z którym pracowała nad singlem Aim to Please.

We wrześniu 2017 roku wystąpiła z Saisse i Sabal-Lecco w telewizyjnym występie na Tokyo Jazz Festival 2017 w NHK Hall, po czym wystąpili w różnych miejscach, w tym w Motion Blue w Tokio, który został nagrany i wydany jako DVD i BluRay, i za który zdobyli nagrodę Nissan Jazz Japan Award 2017 za najlepszy występ na żywo. W październiku 2017 r. udała się do Bengaluru, gdzie wzięła udział w October Octaves 2017 z indyjskim skrzypkiem fusion Abhijithem PS Nairem.

Udostępniam to

Comments are closed.