Drums Fusion 2024

Strona w przygotowaniu

Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION powstał z inspiracji  perkusistami tworzącymi żywą, muzyczną tkankę miasta Bydgoszczy – dedykowany dla nich wszystkich, kreujących odważnie trendy w muzyce i zdobywających uznanie na świecie w każdym z muzycznych gatunków – od klasyki, poprzez jazz, rock, hip - hop aż po surową alternatywę.

Perkusiści – podstawa każdej muzyki, niezbędny filar – rdzeń. Władcy, szamani i kreatorzy rytmu - najbliższej każdemu człowiekowi części jego natury, tętniącej w każdym obszarze życia… Zazwyczaj tak mocno zintegrowani z muzyką, że często niewidoczni, stali się głównymi bohaterami Festiwalu – indywidualnymi, wyjątkowymi kreatorami muzycznych opowieści i przewodnikami po magicznym świecie rytmu. To właśnie rytm jest siłą napędową świata, a jego moc jest dla nas nadal wielką tajemnicą, którą z każdą kolejną edycją, każdym festiwalowym spotkaniem, odkrywamy zupełnie na nowo.

 

Pierwsza edycja Festiwalu Drums Fusion wystartowała w 2007 roku. Od tego czasu Bydgoszcz na stałe wpisała się w światową mapę festiwali poświęconych perkusistom i idei rytmu - miejscem do którego chętnie wracają i w którym poszukują rytmicznych i muzycznych inspiracji najwięksi Mistrzowie.

Zapomniane hasło