Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Street Beat: Joniec / Giżycki (MikrobioM) | DRUMS FUSION 2024

3 czerwca > 17:00

Wstęp wolny

03 czerwca 2024, godz. 17:00, wstęp wolny, Amfiteatr ul. Grodzka / Mostowa

Street Beat: Joniec / Giżycki (MikrobioM)  –  DRUMS FUSION 2024 
Data: 3 czerwca 2024 (poniedziałek)
Godzina: 17:00
Miejsce: Amfiteatr ul. Grodzka / Mostowa
WSTEP WOLNY!

Nazywamy się MikrobioM i gramy muzykę wątpi. Biliony mikroorganizmów w twoich jelitach, przy pomocy milionów jelitowych komórek nerwowychtwojego drugiego, flaczego mózguwykorzystuje twój właściwy, fasadowy mózg do komunikacji z mikrobiomem innych ludzi. Globalny system bebeszej, mikrobiotycznej komunikacji. Nazywamy się MikrobioM i gramy podskórną muzykę jelit: nasza mikrobiota wilgotno dźwięczy się waszej mikrobiocie. Nazywamy się MikrobioM i gramy nieludzką muzykę trzewi. W zeszłym roku wydaliśmy debiutancki album w TORF Records – a kiszki samego Najwyższego widziały, że było to dobre. Lada moment wydajemy kolejny, a będą tam flaki klarnetu i fortepianu. Nazywamy się MikrobioM i, choć nie widać, to jest nas legion. 

Michał Giżycki – klarnecista, saksofonista, improwizator i kompozytor. Współpracował z muzykami sceny muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, jazzowej, rockowej, folkowej oraz tradycyjnej, a także artystkami i artystami sztuk wizualnych, performatywnych, tancerkami i tancerzami. Wieloletnia praktyka pozwala mu na stosowanie rozbudowanych technik, takich jak oddech cyrkulacyjny czy multiphonics, dzięki którym podczas gry solowej tworzy wielowarstwowe struktury na pozornie jednogłosowych instrumentach. Założyciel TORF records – wydawnictwa z muzyką improwizowaną, free jazzową i kreatywną, mającą na celu łączenie muzyków z różnych środowisk. Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie koncertował z czołowymi improwizatorami z całego świata m.in. na Spontaneous Music Festival oraz Spontaneous Live Series w Poznaniu. Obecnie jest członkiem: En quartet, Satori duo, Drogi Krajowe, Czarnoziem, MikrobioM, JEST,  i Efflux collective. W 2022 roku stworzył muzykę na klarnet basowy solo do filmu krótkometrażowego „Pogrzebanie” w reżyserii Jerzego Czachowskiego. 

Michał Joniec – śmieciarz-idiofonista i perkusjonalista – ale głównie śmieciarz: psychonautyczny archeolog dźwięku. Rozbudowuje autorskie, zindywidualizowane zestawy ze znalezionych obiektów dźwiękowych, stanowiące swoiste mapy intuitywnych muzycznych światów. Zdobywca Złotych Gęśli na festiwalu Nowa Tradycja: w TVP i Polskim Radiu grywał za złotych czasów PiSu. Współtworzy(ł) projekty muzyczne m.in.: kakofoNIKT, kakofoNIKT & Chór Pogłosy, kakofoNIKT i Towarzystwo Katastroficzne, Poznańska Orkiestra Improwizowana, MikrobioM, Meduza i Polip, Gaudi, Owsiki i Huje – oraz inicjatywy artystyczno-kulturalne takie jak: Statek Kultury, ImproPlener, Antypody. Ponadto pisuje teksty dla Chóru Pogłosy oraz Towarzystwa Katastroficznego. 

Wystąpią:

  • Michał Joniec – upcyklingowe konstelacje quasi-perkusyjne, 
  • Michał Giżycki – klarnet basowy, saksofon

 

Szczegóły

Data:
3 czerwca
Godzina:
17:00
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Phone
+48 52 325 55 40
Email
df@mck-bydgoszcz.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Amfiteatr
ul. Grodzka / Mostowa
Bydgoszcz, Poland
+ Google Map
Phone
523255540
Shopping Basket