Loading Events

« All Events

Międzynarodowe Forum Perkusyjne

3 czerwca > 15:00

wstęp wolny

Nie bez powodu Magazyn Perkusista umieścił te nazwiska wśród 100 najważniejszych perkusistów wszech czasów. Dość powiedzieć, że każdy z nich reprezentuje oryginalny język wykonawczy. Każdy ma własne metody, swoje „patenty”. Bazując na nich, pokażą Wam unikatowe techniki gry zarówno rękami, jak i nogami na mechanizmach pedałowych. Poruszą też zróżnicowane zagadnienia rozmaitych stylów gry w różnych gatunkach muzycznych, preferowane ustawienie instrumentarium, strojenie instrumentu, sposoby ćwiczenia i dochodzenia do sprawności pozwalającej na swobodne poruszanie się w każdej muzyce. To rzadka okazja, by spotkać ich osobiście i skonfrontować z nimi własne doświadczenia i umiejętności.

Cezary Konrad – polski perkusista jazzowy, kompozytor, aranżer. Studiował w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego. Karierę rozpoczynał w zespole Central Heating Trio. W 1995 r. powstała jego pierwsza grupa muzyczna – Cezary Konrad Quartet. Od 1998 r. współpracował z Anną Marią Jopek. W 2005 r. powstała grupa Cezary Konrad’s the New Band w składzie: Krzysztof Herdzin, Paweł Pańta, Marek Podkowa. Od 2006 r. występuje też z koncertami solowymi. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczął współpracę z Warszawską Grupą Perkusyjną, z którą brał udział w takich wydarzeniach muzycznych jak m.in. Warszawska Jesień i Warszawskie Spotkania Muzyczne. Występuje z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie oraz Orkiestrą Sinfonia Varsovia.

Michał Dąbrówka – perkusista, muzyk studyjny, kompozytor i producent muzyczny. Absolwent warszawskich Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia. Swoją karierę rozpoczynał w orkiestrze słynnego musicalu „Metro”. Na liście artystów, z którymi współpracował lub współpracuje, znajdują się m.in.: Natalia Kukulska, Edyta Górniak, Kasia Kowalska, Edyta Bartosiewicz, Bovska, Grzegorz Turnau, Michał Urbaniak… oraz orkiestry m. in.: Adama Sztaby (Michael Bolton, Dolores O’Riordan, Kenny G, Richard Bona, China Moses…), Tomka Szymusia (Dancing with the Stars…), Filharmonii Szczecińskiej (Steve Vai, Jacob Collier, Alfredo Rodriguez, Jules Buckley, Troy Miller, Laura Mvula…). Brał udział w niezliczonych festiwalach w Polsce i za granicą. Wielokrotny laureat rankingów muzycznych pism branżowych.

Dano Šoltis – współczesny słowacki perkusista i wibrafonista o szerokim rozumieniu i złożonym spojrzeniu na muzykę. Bardzo elastyczny, ale i wrażliwy muzyk, który czuje się równie dobrze na dużych scenach z zespołami pop-rockowymi, jak i na scenie klubowej. Ze swoim projektem Drum Song występuje także solo. Jest promotorem talerzy Zildjian i pałek perkusyjnych Balbex. Gra również na własnym modelu Balbex „Danodrum”, do projektu którego osobiście się przyczynił. Jego główne projekty muzyczne to: czesko-słowacki Vertigo – wielokornie nagradzany zespół współczesnej, praskiej sceny jazzowej; czesko-słowackie, kultowe trio pop-rockowe 123minut oraz polsko-słowackie trio MaBaSo, w którym Dano do spółki z Bernardem Maselim i Michałem Barańskim gra jazz/fusion.

Piotr Biskupski – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. J. Zgodzińskiego. Laureat nagród indywidualnych konkursów jazzowych Złota Tarka i Jazz nad Odrą. Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej i artystami sceny wokalnej. Wśród tych ostatnich wymienić należy Hannę Banaszak, Edytę Geppert, Kasię Kowalską, Jacka Kaczmarskiego, czy Irenę Santor. Od wielu lat współtworzy większość projektów artystycznych Włodzimierza Nahornego, Janusz Strobla, Mariusza Bogdanowicza, Filipa Wojciechowskiego, Sussan Weinert, Krzysztofa Herdzina, czy Davida Friedmana. Jest poszukiwanym muzykiem studyjnym, który nagrał ponad 50 płyt. Autor dwóch podręczników perkusyjnych i niezliczonej ilości artykułów w branżowych pismach muzycznych. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie jest profesorem. Wykłada na licznych kursach perkusyjnych i jazzowych. Odznaczony medalem Gloria Artis za szczególne osiągnięcia dla kultury narodowej oraz indywidualną nagrodą artystyczną Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Forum Perkusyjnego na festiwalu Drums Fusion, Konkursu Młodych Perkusistów ”Młodzi Mistrzowie Perkusji” w Brodnicy oraz Międzynarodowego Forum Perkusyjnego w Kolbuszowej.

Details

Date:
3 czerwca
Time:
15:00
Cost:
wstęp wolny

Organizer

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Phone
+48 52 325 55 40
Email
df@mck-bydgoszcz.pl
View Organizer Website

Venue

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
ul. Marcinkowskiego 12-14
Bydgoszcz, 85-056
Phone
+48 52 32 55 540
View Venue Website
Shopping Basket