Loading Events

« All Events

Al Di Meola Acoustic Trio

2 czerwca > 18:00

130 zł – 170 zł

Al Di Meola – amerykański gitarzysta, zaliczany do pionierów jazzu, rocka i world music – świętuje w tym roku 50-lecie swej obecności na scenie. Jego fascynacja złożoną synchronizacją rytmiczną w połączeniu z prowokacyjną liryczną melodią i wyrafinowaną harmonią są sercem tworzonej przez niego muzyki.

Al Di Meola jest laureatem niezliczonej ilości nagród w różnych gitarowych kategoriach, które otrzymał od „Guitar Player Magazine” i innych branżowych pism. Artysta wciąż stawia sobie i swojej muzyce nowe wyzwanie, poszerza swoje granice, za każdym razem odkrywając siebie na nowo.

Al Di Meola jest pionierem łączącym światową muzykę jazzową z innymi gatunkami muzycznymi. Prezentuje bogactwo odcieni flamenco, tanga, rytmów brazylijskich i afrykańskich, dzięki swojej „World Sinfonia”, która powstała w 1991 r. Ta fuzja muzyki świata została udokumentowana na wydawnictwach „Grande Passion” z 2000 roku (wraz z Toronto Symphony Orchestra), „Live in London” (2007), „Pursuit of Radical Rhapsody” (2011) i oszałamiającym DVD z 2012 roku „Marocco Fantasia” nagranym na Festiwalu Mawazine w Rabacie w Maroko.

Będąc prawdziwym gitarowym bohaterem, wieloletnim zwycięzcą plebiscytów i płodnym kompozytorem, nagrał ponad 20 albumów jako lider we współpracy z kilkunastoma innymi gwiazdami, takimi jak supergrupa Return to Forever (Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White), sławne trio gitarowe z udziałem Johna McLaughlina i Paco de Lucia ioraztrio Rite of Strings z basistą Stanley’em Clarke i skrzypkiem Jean-Luc Ponty.

W 2024 roku zagra serię ekskluzywnych koncertów z okazji 50-lecia pracy artystycznej. W Bydgoszczy towarzyszyć mu będą Sergio Martinez na perkusji oraz Peo Alfonsi na gitarze.

Kup bilet

Details

Date:
2 czerwca
Time:
18:00
Cost:
130 zł – 170 zł
Event Category:
Website:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-888-al-di-meola-102360?id=569114#overall

Organizer

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Phone
+48 52 325 55 40
Email
df@mck-bydgoszcz.pl
View Organizer Website

Venue

OPERA NOVA w Bydgoszczy
Marszałka Focha 5
Bydgoszcz, 85-070 Poland
View Venue Website
Shopping Basket