Loading Events

« All Events

Senri Kawaguchi feat. Felix Jazz Orchestra

3 czerwca > 19:30

65 zł

Japońska perkusistka Senri Kawaguchi i Felix Jazz Orchestra pod kierownictwem Michała Szlempo zagrają w bydgoskim Emceku.

Senri Kawaguchi urodziła się na przedmieściach Nagoi w Japonii w 1997 roku. Zaczęła grać na perkusji w wieku 5 lat. W wieku 8 lat rozpoczęła naukę u Kozo Suganumy – słynnego mistrza perkusji. Senri otrzymała nagrody w konkursie „Rhythm & Drums Magazine” w 2007 roku i pojawiła się w kilku programach telewizyjnych. Od tego czasu nieprzerwanie koncertuje i nagrywa płyty – zarówno solowe, jak i w towarzystwie wybitnych muzyków z całego świata.

Felix Jazz Orchestra to profesjonalny Big Band złożony z pedagogów, absolwentów i studentów Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Zespół ten współtworzy dwunastoletnią historię wspólnego działania Akademii Muzycznej i Miejskiego Centrum Kultury jakim jest Bydgoska Akademia Jazzu. W tym czasie do współpracy z Big Bandem zapraszane były gwiazdy światowego formatu jak Jeff Ballard czy John Daversa oraz giganci sceny krajowej jak Marek Napiórkowski, Krzysztof Herdzin, Maciej Sikała, Piotr Biskupski, Karol Szymanowski, Jerzy Główczewski i wielu innych znamienitych artystów.

Ideą muzyczną przyświecającą działaniu Felix Jazz Orchestra jest mariaż brzmień klasycznej orkiestry jazzowej z nowoczesnymi brzmieniam instrumentów elektronicznych, połączenie tradycji ze współczesnymi trendami muzycznymi. Dzięki starannie opracowanemu zestawowi kompozycji udało się połączyć wielobarwne subtelności różnorodnych brzmień z silną motoryką rytmu.

Na scenie, obok Senri pojawią się:
Michał Szlempo – aranżacja, kompozycja, instrumenty klawiszowe
Sylwester Bugajak – aranżacja, kompozycja, gitara
Bartosz Haliniak – saksofony
Grzegorz Nadolny – gitara basowa
Felix Jazz Orchestra – pod dyrekcją Michała Szlempo
Kajetan Sokolnicki – flet
Bartosz Haliniak – saksofon altowy
Tytus Łajdecki – saksofon tenorowy
Bartłomiej Lewandowski – saksofon tenorowy
Volodymyr Yurkowskyi – saksofon altowy
Aleksander Panek – saksofon barytonowy
Artur Szatkowski – puzon
Kamil Sztój – puzon
Jakub Skruszewicz – puzon
Kamil Rutkowski – puzon, tuba
Marek Szczepański – trąbka
Paweł Wojtachna – trąbka
Dawid Maksim – trąbka
Dominik Haliniak – trąbka
Michał Szlempo – Instrumenty klawiszowe
Sylwester Bugajak – gitara
Tymoteusz Wójtewicz – bas

Koncert będzie składał się z autorskich kompozycji naszej gwiazdy oraz specjalnie przygotowanych na tę okazję kompozycji i opracowań na big band napisanych przez naszych wybitnych aranżerów Michała Szlempo i Sylwestra Bugajaka.

Kup bilet

Organizer

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Phone
+48 52 325 55 40
Email
df@mck-bydgoszcz.pl
View Organizer Website

Venue

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
ul. Marcinkowskiego 12-14
Bydgoszcz, 85-056
Phone
+48 52 32 55 540
View Venue Website
Shopping Basket