Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Landscape Trio

3 czerwca > 21:30

Wstęp wolny

Wydarzeniem towarzyszącym koncertowi Senri Kawaguchi feat. Feliz Jazz Orchestra będzie występ Landscape Trio w Music Całe Szpulka (MCK Bydgoszcz)

Imaginary Landsacape to debiutancki materiał gitarzysty Mateusza Bliskowskiego, który powstał przy wsparciu Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Autorskie kompozycje zawarte na płycie to muzyczny obraz emocji przeżywanych pod wpływem piękna naturalnych krajobrazów. Utkane niczym instrumentalne gobeliny, utwory charakteryzują się intensywnym i wielobarwnym nastrojem. To alchemiczna przemiana codzienności w piękną poetycką opowieść. Bogata i zaawansowana harmonika to kompozycyjna osnowa, wokół której uplatane są wątki osobistych wypowiedzi muzyków tria. Muzyka Bliskowskiego nieco opiera się współczesnym trendom i syndromowi debiutanta. Nie znajdziemy tam epatowania techniką, ekstrawaganckich solowych popisów, czy silnego zaznaczania własnego ego. Choć wszyscy muzycy są bardzo kompetentni i mają wysokie umiejętności warsztatowe, to potrafili zachować powściągliwość i wyważenie tworząc doskonałą zespołową wspólnotę.

Zintegrowanie brzmieniowe, zrównoważenie tonalne, balans narracji i muzyczna interakcja to efekt wyboru doświadczonej sekcji tworzonej przez Grzegorza Nadolnego na kontrabasie i Piotra Biskupskiego na perkusji. Kompozycje i gra Bliskowskiego to bardzo osobisty przekaz. To świadectwo posiadania już na początku artystycznej drogi własnego, ciekawego, odmiennego i wartościowego języka muzycznego.

Płyta nagrana w bydgoskim AV studio zrealizowana przez Filipa Pniewskiego brzmi doskonale również pod względem jakościowym. Dla wszystkich lubiących klimaty rodem z wytwórni ECM koncert ten na pewno przypadnie do gustu.

Mateusz Bliskowski – gitara
Grzegorz Nadolny – kontrabas
Piotr Biskupski – perkusja

Szczegóły

Data:
3 czerwca
Godzina:
21:30
Koszt:
Wstęp wolny
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Phone
+48 52 325 55 40
Email
df@mck-bydgoszcz.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Music Cafe Szpulka
Marcinkowskiego 12-14
Bydgoszcz, Poland
Phone
523255540
Shopping Basket