Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jacek Żelazek Frame Drum Workshop

4 czerwca > 16:00 - 6 czerwca > 16:00

wstęp wolny

W tym roku po raz kolejny odwiedzi nas Jacek Żelazek. Od 4 do 6 czerwca włącznie podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION poprowadzi on swoje warsztaty gry na bębnach obręczowych. Co więcej: warsztaty są darmowe! Wystarczy się na nie zapisać!

Jacek Żelazek Frame Drum Workshop
Data: 4—6 czerwca (wtorek – czwartek)
Godzina: codziennie od 16.00
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miłość do bębnów narodziła się w nim w dzieciństwie. Jacek Żelazek naukę gry na perkusji rozpoczął pod okiem Piotra Biskupskiego. Przez kolejne lata rozwijał swą pasję u Davida Saucedo Valle (congi, instrumenty perkusyjne), a następnie u Zohara Fresco, Yshai Aftermana, Murata Coskuna oraz Andrei Piccioni (bębny obręczowe – bendir, tar, riq). Ukończył Frame Drum Academy we Freiburgu. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty gry na bębnach obręczowych, sesje muzykoterapeutyczne oraz współtworzy liczne projekty muzyczne. Jest również autorem programu edukacyjnego wykorzystującego bębny obręczowe w muzykoterapii oraz programu nauczania gry na bębnach obręczowych metodą Zohara Fresco.

Jacek Żelazek sam również tworzy bębny obręczowe dla największych na świecie mistrzów tego instrumentu, w tym wspomnianych już wcześniej: Zohara Fresco, Yshai Aftermana, Murata Coscuna, Anderi Piccioni oraz wielu znakomitych muzyków z całego świata. Jest pionierem w wykorzystywaniu nowych gatunków drewna przy budowie instrumentów perkusyjnych. Wspólnie z żoną Joanną Zakrzewską–Żelazek tworzy Fundację „Życie w Rytmie”, która organizuje m.in.: Framedrums Camp – międzynarodowe warsztaty perkusyjne z Zoharem Fresco. Prowadzą też ekologiczne gospodarstwo rolne, w którym Jacek hoduje konie.

WSTĘP WOLNY! Zapisy: sabina.stankiewicz@mck-bydgoszcz.pl (ilość miejsc ograniczona!)

Szczegóły

Początek:
4 czerwca > 16:00
Koniec:
6 czerwca > 16:00
Koszt:
wstęp wolny
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Phone
+48 52 325 55 40
Email
df@mck-bydgoszcz.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
ul. Marcinkowskiego 12-14
Bydgoszcz, 85-056
Phone
+48 52 32 55 540
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Shopping Basket