Loading Events

« All Events

GoGo Penguin, Manu Delago ft. Douglas Dare

5 czerwca > 19:00

130 zł

GoGo Penguin – emocjonujące trio break-beatowe z Manchesteru, zaprezentuje muzykę ze swojego najnowszego albumu „Everything Is Going to Be OK” (wyd. kwiecień 2023). Wraz z tym materiałem, nowym perkusistą, nową wytwórnią płytową oraz subtelnie zaktualizowanym i rozwiniętym brzmieniem, zespół otwiera nową, wyzwoloną erę w swojej twórczości. Album powstawał w trudnym dla zespołu czasie – pełnym zawirowań i osobistych strat. W skład zespołu wchodzą: Chris Illingworth (fortepian), Nick Blacka (bas), Jon Scott (perkusja), Joe Reiser (reżyser dźwięku).

Manu Delago – austriacki perkusista, na co dzień współpracujący z Björk oraz Anoushką Shankar oraz Douglas Dare – brytyjski wokalista o wyjątkowym głosie, po raz pierwszy współpracowali przy utworze „Abrupt” na albumie Delago „Metromonk” z 2016 roku. Napisali go razem, ale byli w stanie nagrać go tylko zdalnie, ponieważ obaj byli wówczas w trasach koncertowych. Kiedy Manu Delago skontaktował się ponownie z Douglasem w 2020 roku, w celu podjęcia współpracy przy płycie „Milkteeth”, nastąpił pierwszy pandemiczny lockdown. W rezultacie nagrany tylko online utwór „Wherever You Are” stał się legendarny – kojący i przynoszący poczucie wewnętrznego spokoju i bezpieczeństwa, pomimo presji izolacji i trudnych czasów.

Na drumsowej scenie artyści wystąpią w wyjątkowym projekcie łączącym liryczne piosenki z hipnotycznymi dźwiękami Handpan.

Kup bilet

 

Details

Date:
5 czerwca
Time:
19:00
Cost:
130 zł
Event Category:
Website:
https://www.bilety24.pl/koncert/888-manu-delago-ft-douglas-dare-gogo-penguin-102960?id=572501

Venue

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
ul. Marcinkowskiego 12-14
Bydgoszcz, 85-056
Phone
+48 52 32 55 540
View Venue Website
Shopping Basket