Nawigacja Widoków

Wydarzenie Views Navigation

Dzisiaj

Jacek Żelazek Frame Drum Workshop

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ul. Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz

W tym roku po raz kolejny odwiedzi nas Jacek Żelazek. Od 4 do 6 czerwca włącznie podczas 17. Międzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION poprowadzi on swoje warsztaty gry na bębnach obręczowych. Co więcej: warsztaty są darmowe! Wystarczy się na nie zapisać! Jacek Żelazek Frame Drum WorkshopData: 4—6 czerwca (wtorek - czwartek)Godzina: codziennie od 16.00Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy Miłość do bębnów narodziła się w nim w dzieciństwie. Jacek Żelazek naukę gry na perkusji rozpoczął pod okiem Piotra Biskupskiego. Przez kolejne lata rozwijał swą pasję u Davida Saucedo Valle (congi, instrumenty perkusyjne), a następnie u Zohara Fresco, Yshai Aftermana, Murata Coskuna oraz Andrei Piccioni (bębny obręczowe – bendir, tar, riq). Ukończył Frame Drum Academy we Freiburgu. Od kilkunastu lat prowadzi warsztaty gry na bębnach obręczowych, sesje muzykoterapeutyczne oraz współtworzy liczne projekty muzyczne. Jest również autorem programu edukacyjnego wykorzystującego bębny obręczowe w muzykoterapii oraz programu nauczania gry na bębnach obręczowych metodą Zohara Fresco. Jacek Żelazek sam również tworzy bębny obręczowe dla największych na świecie mistrzów tego instrumentu, w tym wspomnianych już wcześniej: Zohara Fresco, Yshai Aftermana, Murata Coscuna, Anderi Piccioni oraz wielu znakomitych muzyków z całego świata. Jest pionierem w wykorzystywaniu nowych gatunków drewna przy budowie instrumentów perkusyjnych. Wspólnie z żoną Joanną Zakrzewską–Żelazek tworzy Fundację „Życie w Rytmie”, która organizuje m.in.: Framedrums Camp - międzynarodowe warsztaty perkusyjne z Zoharem Fresco. Prowadzą też ekologiczne gospodarstwo rolne, w którym Jacek hoduje konie. WSTĘP WOLNY! Zapisy: sabina.stankiewicz@mck-bydgoszcz.pl (ilość miejsc ograniczona!)

wstęp wolny

Street Beat: Dąbrowski / Buhl | DRUMS FUSION 2024

Amfiteatr ul. Grodzka / Mostowa, Bydgoszcz, Poland

04 czerwca 2024, godz. 17:00, wstęp wolny, Amfiteatr ul. Grodzka / Mostowa Street Beat: Dąbrowski / Buhl – DRUMS FUSION 2024 Data: 4 czerwca 2024 (wtorek) Godzina: 17:00 Miejsce: Amfiteatr ul. Grodzka / Mostowa WSTĘP WOLNY! Duet Buhl Dąbrowski zaczął grać w 2019 roku. Pierwszy wspólny koncert odbył się 24 VIII 2019 w klubie Mózg w Bydgoszczy. Po kilku koncertach, jeszcze w 2019, rozpoczął prace nad albumem, który miał być swoistym hołdem dla japońskiego mistrza perkusji, multiinstrumentalisty Toshi Tsutchitori. Do duetu dołączył Radosław Dziubek ze swą elektroniką, także album stał się owocem pracy tria. Obecnie znów będzie eksplorowany duet dwóch perkusji, bogatych kolorytów, z pozoru surowych brzmień, szumu, wiru i spokoju w które Panowie Jacek Buhl i Piotr Dąbrowski potrafią wprowadzić swym Dźwiękiem. Wystąpią: Jacek Buhl – perkusja; Piotr Dąbrowski – perkusja, dziurawy kij (flet alikwotowy)  

Wstęp wolny

Jonathan Moffett Drum Show | SOLD OUT

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ul. Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz

Jonathan ’Sugarfoot’ Moffett to legendarny perkusista, który dzięki swojemu niepowtarzalnemu wyczuciu „punktu” ugruntował swoją pozycję w rytmicznym świecie, stając się jednym z najbardziej cenionych i charakterystycznych współczesnych perkusistów.

100 zł

Street Beat: Hanowska / Karnowski / Maciejewski | DRUMS FUSION 2024

Amfiteatr ul. Grodzka / Mostowa, Bydgoszcz, Poland

05 czerwca 2024, godz. 17:00, wstęp wolny, Amfiteatr ul. Grodzka / Mostowa Street Beat: Hanowska / Karnowski / Maciejewski  –  DRUMS FUSION 2024 Data: 5 czerwca 2024 (środa)Godzina: 17:00Miejsce: Amfiteatr ul. Grodzka / MostowaWSTEP WOLNY! Olga Hanowska – skrzypaczka alternatywna, improwizatorka, edukatorka, eksperymentatorka, amatorka jubilerstwa, ogrodnik, wykładowca, warsztatowiec, muzykoterapeutka, autorka scenariuszy i licznych działań edukacyjno – artystycznych skoncentrowanych wokół muzyki i najmłodszych. W poszukiwaniu własnej przestrzeni posługuje się strategiami związanymi z muzyką elektroakustyczną, fieldrecordingiem, noise, trans, polską muzyką rdzenną, muzyką ilustracyjną. Lubi samplery oraz ciemne, absolutnie niekoncertowe brzmienia skrzypiec, zwłaszcza skrzypiec baritone. Senna muzykantka zatopiona w botanicznym widnokręgu własnego, rozpoznawalnego manieryzmu Marcin Karnowski – perkusista, perkusjonista, cymbalista, autor tekstów, animator kultury, poeta, prozaik, scenarzysta. Gra w zespołach i projektach: Variete, 3moonboys, Ala Kryształ, Małomiejsca, Brda, Ur Jorge, Salimara, Hanowska/Karnowski, Gumowska/Karnowski. Muzyk Bydgoskiej Orkiestry Improwizowanej. Ma na koncie ponad 200 koncertów w Polsce, w Niemczech, na Słowacji, we Włoszech, w Norwegii, w Islandii, na Litwie, w Irlandii. Autor słuchowiska Mapy czasu o Annie Jachninie oraz słuchowisk dla dzieci realizowanych z pisarką Miłką O. Malzahn. Wspólnie z Iloną Gumowską zrealizował etiudę filmową Iskrą tylko, nagrodzoną na festiwalach filmów krótkometrażowych w San Francisco (San Francisco Indie Short Festival), Berlinie (Berlin Shorts Award), Paryżu (Paris International Short Festival). Nagrał ponad 20 płyt z różnymi zespołami i artystami.  Prowadzi warsztaty muzyczne skoncentrowane na rytmie i przestrzeni dźwięku. Realizuje działania na styku rozmaitych dziedzin twórczych skoncentrowanych na dźwięku i słowie.  Marek Maciejewski – muzyk, gitarzysta legendarnej grupy VARIETE i zespołu BRDA, menedżer kultury, producent muzyczny. Współtworzył Prywatne Centrum Kultury SANATORIUM, gdzie był redaktorem naczelnym artystyczno-kulturalnego pisma DLATEGO. Obecnie redaktor naczelny ogólnokrajowego pisma o kulturze współczesnej FABULARIE. Prowadzi Sekcję Muzyki i A/V Studio nagrań Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Studio nagraniowe STRYCH w MiWBP w Bydgoszczy. Od 2012 roku Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION.    

Wstęp wolny

Street Beat: Big Bike Orchestra | DRUMS FUSION 2024

Stary Rynek w Bydgoszczy Stary Rynek, Bydgoszcz, Poland

05 czerwca 2024, godz. 18:00, wstęp wolny, Stary Rynek w Bydgoszczy Street Beat: Big Bike Orchestra  –  DRUMS FUSION 2024 Data: 5 czerwca 2024 (środa)Godzina: 18:00Miejsce: Stary Rynek w BydgoszczyWSTEP WOLNY! Big Bike Orchestra – polski zespół popowo-folkowy założony w 2021 roku w Bydgoszczy. Cechą charakterystyczną zespołu jest to, że muzycy łączą grę na instrumentach z jednoczesną jazdą na sześcioosobowym rowerze. Orkiestra Na Dużych Rowerach jest półfinalistą 13. edycji programu TVN Mam Talent. Sześć indywidualności, sześć temperamentów, w połączeniu ze wspólną ideą tworzenia i grania w duchu ekokultury doprowadziło do powstania wyjątkowego zespołu, który nie kopiuje stylów czy manier wypracowanych przez geniuszy sceny artystycznej, ale sam zdecydowanie przeciera szlaki przez nieodkryte sfery muzycznej aranżacji.

Wstęp wolny

GoGo Penguin, Manu Delago ft. Douglas Dare

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ul. Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz

GoGo Penguin – emocjonujące trio break-beatowe z Manchesteru, zaprezentuje muzykę ze swojego najnowszego albumu „Everything Is Going to Be OK” (wyd. kwiecień 2023). Wraz z tym materiałem, nowym perkusistą, nową wytwórnią płytową oraz subtelnie zaktualizowanym i rozwiniętym brzmieniem, zespół otwiera nową, wyzwoloną erę w swojej twórczości. Album powstawał w trudnym dla zespołu czasie – pełnym zawirowań i osobistych strat. W skład zespołu wchodzą: Chris Illingworth (fortepian), Nick Blacka (bas), Jon Scott (perkusja), Joe Reiser (reżyser dźwięku). Manu Delago – austriacki perkusista, na co dzień współpracujący z Björk oraz Anoushką Shankar oraz Douglas Dare – brytyjski wokalista o wyjątkowym głosie, po raz pierwszy współpracowali przy utworze „Abrupt” na albumie Delago „Metromonk” z 2016 roku. Napisali go razem, ale byli w stanie nagrać go tylko zdalnie, ponieważ obaj byli wówczas w trasach koncertowych. Kiedy Manu Delago skontaktował się ponownie z Douglasem w 2020 roku, w celu podjęcia współpracy przy płycie „Milkteeth”, nastąpił pierwszy pandemiczny lockdown. W rezultacie nagrany tylko online utwór „Wherever You Are” stał się legendarny – kojący i przynoszący poczucie wewnętrznego spokoju i bezpieczeństwa, pomimo presji izolacji i trudnych czasów. Na drumsowej scenie artyści wystąpią w wyjątkowym projekcie łączącym liryczne piosenki z hipnotycznymi dźwiękami Handpan. Kup bilet  

130 zł

Street Beat: pARTyzant | DRUMS FUSION 2024

Amfiteatr ul. Grodzka / Mostowa, Bydgoszcz, Poland

06 czerwca 2024, godz. 17:00, wstęp wolny, Amfiteatr ul. Grodzka / Mostowa Street Beat: pARTyzant  –  DRUMS FUSION 2024 Data: 6 czerwca 2024 (czwartek)Godzina: 17:00Miejsce: Amfiteatr ul. Grodzka / MostowaWSTEP WOLNY! Krzysiek i Mikołaj Toczko Czyli pARTyzant… Krzysztof Toczko znany jako Partyzant w latach 1990-1994 zagrał z grupą Dżem ponad 200 koncertów, zagościł na 6 wydawnictwach a co najważniejsze zaczął kreować swoją artystyczną drogę. Choć dalej można go spotkać z zespołem Dżem to jednak główny projekt muzyczny o nazwie pARTyzant tworzy ze swoim synem – Mikołajem. Zważywszy, że Mikołaj jest perkusistą Kobranocki, kultowego, metalowego zespołu Dragon, jak i udziela się w punkowym Ivo Partizan zaś Krzysztof, jak już napisano, chłonął przez lata muzykę bluesową i rockową można się słusznie spodziewać wybuchowej mieszanki energetycznych muzycznych stylów. Duet ma na swoim koncie 2 albumy studyjne ( „Guitar Cinema” 2013, „Kenopsja” 2017 ) oraz kilkaset koncertów w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz Serbii.

Wstęp wolny

Michał Urbaniak – Organator | KONCERT ODWOŁANY

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ul. Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz

AKTUALIZACJA z 01.06.2024, 19:00: Z powodu rehabilitacji po zabiegu kardiologicznym Michał Urbaniak jest zmuszony przełożyć zaplanowany na 6 czerwca koncert w ramach 17. Międzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION. W związku z powyższym pracujemy nad propozycją nowego terminu, życząc jednocześnie naszemu Artyście szybkiego powrotu do zdrowia. Bilety na czwartkowy koncert zakupione zarówno w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, jak i za pośrednictwem strony Bilety24.pl podlegają zwrotowi. Aby go dokonać, prosimy kontaktować się z miejscem nabycia biletów: • kasa MCK w Bydgoszczy – tel. 52 32 55 555 /540 lub mail: rezerwacje@mck-bydgoszcz.pl • Bilety24.pl – tel. +48 61 642 92 36 Zwrotów można dokonać od poniedziałku 03 czerwca od godz.12.00 do 31 lipca 2024r. Za utrudnienia przepraszamy. ORGANATOR to projekt Michała Urbaniaka oparty na rytmicznym jazzie i nawiązujący w swojej stylistyce do korzeni. Na pierwszym planie stawia Organy Hammonda jest także hołdem dla Wojtka Karolaka. Za bębnami zasiada Frank Parker – jedna z najważniejszych postaci współczesnej sceny jazzowej . Michał Urbaniak – jazzman, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer, odkrywca młodych talentów, urodzony w Polsce „obywatel świata”. Autor ponad 500 kompozycji, nagrał ponad 120 płyt (autorskich i jako gość). Znany jako współtwórca i kreator muzyki fusion. W 1973 r wyjechał do Nowego Jorku. Zasłynął w świecie nagrywając płytę „Tutu” z największą legendą jazzu Milesem Davisem. Zapraszał i bywał zapraszany do współpracy przez takie sławy światowego jazzu, jak: Quincy Jones, Billy Cobham, Stephane Grappelli, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Kenny Garrett, George Benson , Marcus Miller, Jaco Pastorius, Toots Thielmans, Kenny Kirkland, Larry Coryell, Lenny White, Alphonze Mouzon. Urbaniak jest pierwszym na świecie skrzypkiem wynalazcą, który zagrał na pięciostrunowych skrzypcach, zbudowanych wg własnego pomysłu. Od wielu lat związany z filmem i teatrem. Jest autorem muzyki do takich filmów jak: „Astonished”, „As the Band Played On”, „Dreambird” (w USA) oraz „Pożegnanie Jesieni” M. Trelińskiego, „Spona” W. Szarka, „ Dług” i „Wielkie rzeczy” K. Krauze (Polska). Otrzymał główne nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni za muzykę do filmów „Dług”, „Pożegnanie Jesieni” i „Eden”. Jako pierwszy wprowadził jazz i rap do filharmonii jako projekt „UrbSymphony” (Filharmonia Częstochowska, 1995). Nagrał na całym świecie ponad 60 autorskich płyt. Ostatni płytowy projekt Urbaniaka, „Miles of Blue” (Sony Music, 2010) zadedykowany jest Miles Davisowi i otrzymał status platynowej płyty. We wrześniu 2011 r. nakładem Wydawnictwa Agora S.A., ukazała się książka o jego życiu, napisana przez Andrzeja Makowieckiego pt.: „Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego”. Koncert odbywa się w ramach drumsowego cyklu Ikony Polskiego Jazzu. Kup bilet

100 zł

TRIO: Łona x Konieczny x Krupa oraz Bisz / Kosa Liveband

Plac Teatralny w Bydgoszczy Bydgoszcz, Poland

TRIO: Łona x Konieczny x Krupa oraz Bisz / Kosa Liveband zagrają dla Was w tym roku w Rytmie Rapu na 17. Międzynarodowym Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION. Całe to rapowe dobro, okraszone innymi elementami kultury hiphopowej spłynie na Was w piątek, 7 czerwca na Placu Teatralnym w Bydgoszczy. Tabelka czasowa: Godz. 16.00 - 20.00 - malowanie muralu (Setka & Serio) ️ Godz. 18.00 - 19.30 - Napad Na Funk - pokaz tańca breakdance z muzyką na żywo „Tribute To Bumbap” (Dj Paulo + instrumenty) Godz. 20.00 - 20.45 - Bisz / Kosa Liveband (koncert) ️ Godz. 21.20 - 22.20 - Łona x Konieczny x Krupa (koncert) ️ Łona x Konieczny x Krupa, czyli kooperacja legendarnego szczecińskiego rapera z muzykami ze składu Siema Ziemia. Z rozmów prowadzonych z taksówkarzami i taksówkarkami przez Łonę i Zuzę Głowacką (producentkę wykonawczą albumu) utkali oni album „TAXI” — uniwersalną, a przy tym osobistą wypowiedź o współczesności, muzycznie zaczepioną między hip-hopem, jazzem i elektroniką. Twórcy płyty przyglądają się sobie na tle uchwyconej tuż po transformacji Polski, współczesnych konfliktów, ale też sentymentalnych lub zabawnych historii rodem ze świata Jima Jarmuscha. Album „TAXI” został wydany nakładem Def Jam Recordings Poland jesienią 2023 roku, zgarniając nagrodę PL Music Video Awards za najlepszy teledysk roku w kategorii hip-hop. Album znalazł się na listach podsumowań „najlepszych albumów roku 2023”, największych polskich mediów i dziennikarzy (Tygodnik Polityka, Gazeta Wyborcza, NEWONCE, Dawid Podsiadło, Tuba.FM, Onet.pl, Interia Muzyka, Czwórka Polskie Radio) / wracają z kontynuacją świetnie przyjętego „Bladego Króla”. A ściśle mówiąc – z jego prequelem. Na pełnej emocji i elektroniki płycie słuchacze będą mogli poznać wydarzenia poprzedzające historię opowiedzianą na ostatnim albumie duetu. Bisz / Kosa wracają z kontynuacją świetnie przyjętego „Bladego Króla”. A ściśle mówiąc – z jego prequelem. Na pełnej emocji i elektroniki płycie słuchacze będą mogli poznać wydarzenia poprzedzające historię opowiedzianą na ostatnim albumie duetu. Trzeci singiel zapowiadający nową płytę noszący tytuł „Północe” to połączenie poetyckiego rapu i klimatycznej, dbającej o najdrobniejsze detale produkcji muzycznej, będące ukłonem w stronę fanów Bisza i Kosy pamiętających jeszcze epkę „Zimy” czy „Noce”. W refrenie usłyszeć można Monikę Fortuniak znaną z koncertów Bladego Króla, która swoim charakterystycznym wokalem dopełnia niezwykłej aury utworu. Premiera materiału planowana jest na koniec wiosny.

wstęp wolny

Bydgoszcz Berlin Beat: MAGRO

Music Cafe Szpulka Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz, Poland

Wydarzeniem kończącym nasz dzień w Rytmie Rapu na 17. Międzynarodowym Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION, swoistym afterparty po piątkowych koncertach plenerowych na Placu Teatralnym będzie występ berlińskiego perkusisty i producenta Magro w Music Cafe Szpulka. DRUMS FUSION 2024 Bydgoszcz Berlin Beat: MAGROData: 7 czerwca 2024 (piątek)Godzina: 22.30Miejsce: Music Cafe Szpulka (MCK Bydgoszcz)WSTĘP WOLNY! W swojej muzyce tworzy niezwykłą fuzję akustycznego jazzu i produkowanego Hip-Hopu/RnB. Jego projekt łączy wiele jego muzycznych wpływów, takich jak Herbie Hancock, J Dilla i Chris Dave. Po tym, jak jego pierwszy album „Trippin” został wydany w 2021 roku i został nagrodzony German Jazz Prize (za „Debiutancki Album Roku”), Magro wydał swój kolejny krążek „II”. Na płycie wystąpili między innymi wschodząca piosenkarka RnB Leona Berlin i nowojorski wirtuoz fortepianu BIGYUKI. Przez lata Magro współpracował z wieloma artystami jako perkusista i producent, w tym Wayne Snow, Kurt Rosenwinkel, The Rolling Stones Project i Stimulus. Ponadto był producentem wielu albumów i singli Leony Berlin – w tym „Wrong Lane (featuring Snoop Dogg)”, „Change” i „Leona Berlin”. Trasy koncertowe i występy na międzynarodowych festiwalach, takich jak Jazzahead, Tremplin Jazz Avignon, Women in Music Festival Zambia i Havana World Music Festival wypromowały jego twórczość na całym świecie. Na nowym albumie Magro „II” spotykają się pozornie przeciwstawne światy – przestrzenne jazzowe z hip-hopowymi bitami, nagrania na żywo mieszają się z abstrakcyjnymi syntezatorowymi produkcjami. Dla Magro album jest „emocjonalną migawką” tego, jak „muzyka z jazzowym podejściem” brzmi dla niego teraz.

wstęp wolny

Zielone Strefy Kultury

Plac Teatralny w Bydgoszczy Bydgoszcz, Poland

Zielone Strefy Kultury na Drums Fusion 2024 W sobotę, 8 czerwca po południu zapraszamy do bydgoskiego trójkąta Placu Teatralnego, ulicy Mostowej oraz nabrzeża Brdy, przy którym przycumowana jest Barka Lemara. To właśnie tam odbędą się Zielone Strefy Kultury - tegoroczna odsłona naszego projektu w ramach programu Kultura Pro Natura. DRUMS FUSION 2024 Zielone Strefy Kultury Data: 8 czerwca 2024 (sobota) Godziny: 12.00 - 19.00 (szczegółowy harmonogram dnia poniżej) Miejsce: Plac Teatralny / ul. Mostowa / Barka Lemara WSTĘP WOLNY!   Celem utworzenia Zielonych Stref Kultury – interdyscyplinarnej imprezy plenerowej w ramach festiwalu DRUMS FUSION jest zwrócenie uwagi na:zmiany klimatyczne, niekorzystnie wpływające na rozwój i jakość życia mieszkańców wsi i miast; możliwość wykorzystywania materiałów recyklingowych dla celów kulturalnych, uwalniając kreatywny potencjał dzieci i młodzieży; konieczność i umiejętność segregacji odpadów; wspólną dbałość o czystość i porządek w mieście; konieczność stałego podnoszenie świadomości działań ekologicznych; gospodarne zarządzanie energią – OZE. ____________________________________________________ HARMONOGRAM PLAC TEATRALNYGODZ. 12.00 – 17.00 – STREFY EDUKACJI, ANIMACJI, PVE DOBREJ ENERGII, KONKURSÓW I POKAZÓW + WEJŚCIA SCENICZNE ZAPROSZONYCH PRELEGENTÓW. Strefa Edukacji – pogadanki ekologiczne, spotkania z autorytetami w sprawach wagi i znaczenia OZE. Kasia Bajarka – zaproszenie do udziału w Teatrzykach, krótka rozmowa na temat dzisiejszego przedstawienia. Strefa Animacji – budowa instrumentów z recylkingu. Strefa konkursów- konkurs na tworzenie haseł proekologicznych. Strefa Dobrej Energii (prezentacja nowych technologii OZE):eko dzieciaki – warsztaty ekologiczne, nauka origami, ozdabianie toreb wielorazowych, konkurs na najdłuższy lot samolotu wykonanego z origami; zielona fotobudka – fotograf zrobi chętnym profesjonalną sesję portretową na tle zielonej, żywej ściany; czytanie na zielonym dywanie – przeczytamy na głos książeczki o tematyce ekologicznej i porozmawiamy o tym, po co wieje wiatr; doładuj się dobrą energią – przyjdź i doładuj swój telefon podłączając go do naszego przenośnego panelu słonecznego; bookcrossing – wielka wymiana książek: przynieś 1-3 książki, które chcesz puścić dalej w świat i weź tyle, ile przyniosłeś/aś z naszego stoiska (Uwaga! Nie przyjmujemy na stoisko książek wydanych wcześniej niż w 2000 roku lub takich, które nie są w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Przynieś na bookcrossing taką książkę, jaką sam chciałbyś/chciałabyś dostać); zielona strefa odpoczynku – zatrzymaj się, usiądź pod drzewem na naszych leżakach, popatrz na zieleń, odetchnij. Dlaczego papier jest eko? – prelekcja zaproszonego przez fundację edukatora. Dobra Energia, czyli jaka? – prelekcja przedstawiciela Fundacji PVE Dobra Energia na temat OZE. Każda Puszka Cenna x Żabka – wyjątkowa strefa organizowana przez Fundację RECAL i Żabkę w ramach międzynarodowej akcji International Recycling Tour. Celem jest zachęcenie do recyklingu aluminiowych puszek po napojach w związku z planowanym od początku 2025 r. systemem kaucyjnym. W ramach strefy dostępne będą:Canmagedon – tor przeszkód odpowiadający 9 etapom cyrkularnego życia aluminiowych puszek po napojach. Graffiti dostępne tylko w tym dniu, które wykona Andrzej Poprostu na ścianie z aluminiowych puszek po napojach. Po wydarzeniu puszki trafią do recyklingu. EKOmat, do którego będzie można oddawać puste puszki po napojach. Za każdą niezgniecioną puszkę można otrzymać 10 żappsów w aplikacji Żappka, które można wymienić w sklepie na wybrane produkty. Żappsy przekazywane będą za niezgniecione puszki po napojach. W planowanym systemie kaucyjnym przyjmowane będą puszki wyłącznie niezgniecione. GODZ. 12.00 – 18.00: SZYBOWIEC Tego popołudnia planujemy dla Was wyjątkowy pokaz szybowcowy! Będzie również możliwość rozmowy z właścicielem szybowca o tym, jak lata szybowiec i innych ciekawostkach…. Godz. 17.30 – 18.00 STREFA KONCERTOWA:Koncert gwiazdy dnia THE VEGETABLE ORCHESTRAJedyna w swoim rodzaju na skalę światową Orkiestra Warzywna gra na instrumentach wykonanych ze świeżych warzyw. Wykorzystanie różnych, wyrafinowanych instrumentów roślinnych tworzy niepowtarzalny muzycznie i estetycznie wszechświat dźwiękowy.Orkiestra Warzywna powstała w 1998 roku w Wiedniu. Dziś koncertuje na całym świecie.Dla Orkiestry Warzywnej nie ma muzycznych granic. Łączą się tu najróżniejsze style muzyczne – muzyka współczesna, zorientowane na beat utwory house, eksperymentalna elektronika, free jazz, noise, dub, clicks’n’cuts… Ten zakres muzyczny zespołu konsekwentnie się poszerza, a instrumenty roślinne budowane na bieżąco i związane z nimi dźwięki często wyznaczają kierunek poszczególnych koncertów.Orkiestrę tworzą:Jürgen BERLAKOVICH, Verena FUCHS, Susanna GARTMAYER, Barbara KAISER, Matthias MEINHARTER, Jörg PIRINGER, Ingrid SCHLÖGL, Ulrich TROYER, Stefan VOGLSINGER, Martina WINKLER ____________________________________________________ BARKA LEMARAGODZ. 13.00 – 15.00 – TEATRZYKI Z DOBRĄ ENERGIĄ (warsztaty i spektakle teatralne) Teatrzyki z Dobrą Energią to projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorką i wykonawczynią przedstawień jest Katarzyna Torzewska – pedagog specjalny. Kasia-Bajarka, autorka bajek i teatrzyków lalkowych przez ostatnie 15 lat opowiedziała tysiącom dzieci piękne historie i zaprosiła je do świata baśni. Mieszka w lesie pod Bydgoszczą, ale znana jest w całej Polsce. Stworzone przez nią „Bajki z Dobrą Energią” można usłyszeć w podcastach Radia 357.W sumie na pokładzie Barki Lemara odbędą się 4 przedstawienia. Na każde z nich zapraszamy 15 dzieci i towarzyszących im rodziców/opiekunów. Bezpłatne wejściówki do odebrania w dniu wydarzenia na stoisku Fundacji PVE Dobra Energia (strefa z kamperem). Osoby z wejściówkami prosimy o stawienie się na barce na 10 min. przed przedstawieniem. Harmonogram przedstawień:Godz. 13.00 – 13.30 – pierwsza grupaGodz. 13.30 – 14.00 – druga grupaGodz. 14.00 – 14.30 – trzecia grupaGodz. 14.30 – 15.00 – czwarta grupa ____________________________________________________ UL. MOSTOWA GODZ. 15.00 – 17.00: STREFA KONCERTOWA – MUZYCZNY POCHÓD ZE STAREGO RYNKU DO AMFITEATRU W pochodzi udział wezmą:Orkiestra perkusyjna z Pałacu Młodzieży z udziałem dzieci z 8 szkół podstawowych;Dziecięca Orkiestra Recyklingowa Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. ____________________________________________________ORGANIZATORZY: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy Miasto Bydgoszcz | Bydgoszcz Miasto Muzyki PARTNERZY: YAMA Sp. z o.o. ProNatura Sp. z o.o. PVE Dobra Energia Hotel City Hotel Bohema Gewa Music Jacek Żelazek Sklep Perkusyjny Drum Center Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy Centrum Edukacji Artystycznej Percussive Arts Society Rhythm Academy Print & Design Studio Agencja Reklamowa Scherzo Agencja Reklamowa Start 1025 Rocks PATRONI MEDIALNI: BeatIt Magazyn Perkusista Polskie Radio PIK Radio Kultura ____________________________________________________ ZIELONE STREFY PLAKAT

wstęp wolny

Morcheeba (SOLD OUT)

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy ul. Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz

MORCHEEBA to angielski zespół elektroniczny założony w połowie lat 90. ubiegłego stulecia przez wokalistkę Skye Edwards oraz braci Paula i Rossa Godfreyów. W swej muzyce mieszają wpływy trip hopu, rocka, folk rocka oraz downtempo. W sumie, od 1995 roku wydali dziesięć regularnych albumów studyjnych, z których dwa dotarły do pierwszej dziesiątki w Wielkiej Brytanii. W 2003 roku Skye Edwards opuściła zespół. Przez lata bracia Godfreyowie korzystali z wielu wokalistów, aż do roku 2009, kiedy to Skye zdecydowała się na powrót w szeregi MORCHEEBY. Obecnie zespół grywa w towarzystwie muzyków sesyjnych, podczas swych występów na żywo i międzynarodowych tras koncertowych. W bydgoskim Emceku na bębnach towarzyszył im będzie Jaega Mckenna-Gordon – perkusista muzyk sesyjny, prywatnie syn Skye Edwards oraz basisty Steve’a Gordona.

160 zł
Shopping Basket